Avaleht Nõuanded KOHVIMEISTER ÕPETAB! Kuidas pressikannukohvi õigesti valmistada?
KOHVIMEISTER ÕPETAB! Kuidas pressikannukohvi õigesti valmistada?

KOHVIMEISTER ÕPETAB! Kuidas pressikannukohvi õigesti valmistada?

IMG_6019Tallinna restorani Trühvel juures asuva The Brick Coffee Roasteri kohviröstla meister Henry Politanov õpetab kohvisõpradele, kuidas parimat kohvi valmistada ja esimeseks variandiks on presskannukohv, mis on edasiarendus niinimetatud tassi- ehk pätikohvist.

Meistri sõnul on selle valmistamisviisi eeliseks asjaolu, et nii saab kohvist kõige rohkem aineid kätte ja jook tuleb täidlasem, selle maitse ja lõhn on värsked ning aroomikad, kuid samas filterkohviga võrreldes määrdunuma maitsega.

IMG_6015

Valmistamisel tuleb kasutada jämejahvatust ja peale valada mitte keevat vett, vaid kuskil 95-kraadist. Kohvipuru mõõdetakse arvestusega 100 milliliitri kohta 6-8 grammi.

IMG_6026

“Pärast pealevalamist võiks läbi segada, lasta 3 minutit tõmmata, siis segada 10 sekundit ja 20 sekundi jooksul alla pressida,” õpetab Henry Politanov. “Kui kohv on juba tassi valatud, võiks ka vahtu koorida, see annab parema tulemuse, sest vaht on üldjuhul mõru.” Peab ka meeles pidama, et liiga kuum vesi kõrvetab kohvipuru ja jook saab kibeda-mõru maitse.

IMG_6035

Presskannukohvi puhul võiks kannu eelnevalt soojendada. Tänu nõu ehitusele on võimalik kohvipaks täielikult eraldada.

IMG_6053

Kohvispetsialist soovitab ka kohvi presskannust välja valada. Kui see sinna seisma jääb, siis hakkab kohv üle tõmbama ja 5-10 minutit seisnuna pole see enam nii hea kui kohe laialivalatuna.

IMG_6056

Presskannukohvi kasutatakse Henry sõnul üsna palju, kuid mitte nii palju kui varem. Tema ise tegi seda enda tarbeks viimati mõni kuu tagasi.

Rohkem infot Tallinna restorani Trühvel juures asuva The Brick Coffee Roasteri kohviröstla kohta leiab SIIT!