fbpx
Avaleht Seltskond JÕULUOOTUS! Getter Jaani: “Me kõik vajame soojust, headust ja armastust”
JÕULUOOTUS! Getter Jaani: “Me kõik vajame soojust, headust ja armastust”

JÕULUOOTUS! Getter Jaani: “Me kõik vajame soojust, headust ja armastust”

Foto: Viktor Koshkin
Foto: Viktor Koshkin

Valmis muusikavideo, kus Getter Jaani ja Kaarel Orumägi laulavad koos duetti “Jõuluootus”, mis on pärit Koerhaldjas Mia muusikalist.

Muusikavideos on Getter Jaani ja Kaarel Orumägi väga hubases kodus ning kaunistavad koos tuba. Lugu ise on kauni sõnumiga sellest, kuidas kõik soovid täituvad ja kuidas hing on ootusest hell. Loo muusika ja sõnad on teinud Kaari Sillamaa: “„Kuna koerhaldjas Mia lood on põnevad ja ka õpetlikud – sündmustik on kirju ja pakub mõtlemisainet igas vanuses vaatajale ning seal on palju soojust, siis tahtsin, et muusika oleks kohe eriliselt ilus” räägib “Jõuluootuse” ja muusikali autor Kaari Sillamaa. “Selle loo tegemine ei tulnud väga lihtsalt, aga kui ta kord valmis sai, siis jäin tulemusega väga rahule,” sõnas Sillamaa. Sillamaa selgitab, et enne loo tegemist tal oli juba teada, kes seda lugu laulma hakkavad ning see on kirjutatud spetsiaalselt just Getter Jaani ja Kaarel Orumägi häältele. “Sellevõrra on lugu muidugi jällegi lihtsam teha, kui tead, kes seda laulma hakkab, “ lisas Kaari Sillamaa.

Getter Jaani aka Eliise
Getter Jaani aka Eliise

Lugu meeldib ka loo esitajatele väga ning nende hääled sobivad hästi ja koostöö sujub: “Kaarliga on nii tore koostööd teha,” rääkis Getter Jaani ja lisas, “hästi lihtne ja kerge, alati saab natuke nalja ka. Kaarlil on hea huumorimeel ja see aitab laval olles pingelistest hetkedest üle.”

“Ah, et mis ma oskan Getteri kohta öelda?” sõnas Kaarel Orumägi, “Nagu kõik isegi teavad – ta on selline armas. Ja väga hea lavapartner.”

Muusikalis mängib Getter Jaani südamlikku ja kaunist noort haldjanaist, kes hoolitseb muinasjutumetsa elanike tervise eest ja keda seob kaunis sõprus metsavahiga, kelle rollis on Kaarel Orumägi. Kas nende vahel on ka armastust? Kaari Sillamaa: “Seda peab vist küll Mia muinasjutu raamatu autorilt küsima, mille ainetel muusikal kirjutatud on. Mina isiklikult nende vahele seda ei mõelnud, aga mine tea,” pilgutab Kaari Sillamaa kavalalt silma.

Foto: Viktor Koshkin
Foto: Viktor Koshkin

Getter Jaani kommenteerib: “Minu arvates on selles muusikalis väga palju sellist süütust ja samas hästi palju inimlikke situatsioone, kuhu me kõik oma elus satume. Seega ma usun, et metsavahti ja Eliiset seob pigem selline tavaline armas sõprus, mida nad oskavad väga hinnata,” selgitab Getter Jaani.

Muusikalis tuleb esitusele veel mitmeid teisigi laule Getter Jaani ja Kaarel Orumägi esituses, mis ei jää oma kaunilt kõlalt kuidagi “Jõuluootusele” alla. “Kogu see muusikal on nii soe, nii siiras ja räägib sellest, mida me kõik iga päev vajame – soojusest, headusest ja armastusest. See on lugu, mis läheb hinge ka täiskasvanutele,” võtab Getter Jaani muusikali lühidalt kokku.

Muusikavideo on filmitud Hansaplanti Jõuluriigis, ajal, mil pood oli külastajate jaoks juba suletud. Filmimine kestis mitmeid tunde ning sealt kiirustas Getter Jaani kohe edasi järgmisele esinemisele.

Muinasjutt-muusikal Koerhaldjas Mia muusikal etendub 2. ja 3. detsembril Nordea Kontserdimajas. Piletid on saadaval Piletilevis.

VAATA VIDEOT!