fbpx
Avaleht Heategevus Lasterikkad pered saavad oma sooduskaardi
Lasterikkad pered saavad oma sooduskaardi

Lasterikkad pered saavad oma sooduskaardi

Foto: Andres Raudjalg
Foto: Andres Raudjalg

Täna esitles Eesti Lasterikaste Perede Liit koostöös regionaalministri valitsemisalaga projekti “Perekaart lasterikastele peredele”, mis annab Eesti suurperedele võimaluse teatud teenuseid ja tooteid senisest soodsamatel tingimustel saada.

Perekaart, mis kätkeb endas taskukohasemaid hindasid, eripakkumisi ja muid lisaväärtusi, on Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) liikmetele mõeldud magnetkaart, mida pered partnerettevõtete juures kasutada saavad. Tänaseks on Perekaardiga liitunud 77 asutust ja ettevõtet ligi 100 erineva pakkumisega.

ELPL-i presidendi Aage Õunapi sõnul on Perekaart tänuväärne abikäsi lasterikastele peredele. “Eestis elab üle 4000 lasterikka pere, kelle igapäevased väljaminekud on tihti kordades suuremad kui mõnel väiksemal perel. Perekaart sai loodud just selleks, et toetada suurperesid nende tegemistes: see kaart annab võimaluse veeta perega üks tore talvepuhkus, meeldejääv suveseiklus, nauditav teatri- ja kinoelamus või siis taskukohasemate hindadega sulistada veekeskuses, tellida meelepärast ajakirja või einestada mõnes hubases kohvikus,” rääkis Õunap.

Nukuteatris toimunud kaardi esitlusel andsid Õunap ja ELPLi liige, regionaalminister Siim Kiisler pidulikult üle esimese Perekaardi reklaamvideos osalenud perekond Adsonile. Regionaalministri sõnul on kaardi eesmärk ühelt poolt pakkuda soodustusi, aga teiselt poolt ka väärtustada lasterikkust. „Kui peres on palju lapsi, siis tihti on inimeste esimene reaktsioon, et tegemist on justkui kehva pereplaneerimisega. Just selliseid hoiakuid tahame me murda ja suurendada lugupidamist nende perede vastu,“ selgitas Kiisler, kelle enda peres sirgub viis last ning kellele anti esitlusel samuti Perekaart.

Perekaarti on võimalik taotleda kõigil Eesti Lasterikaste Perede Liitu kuuluvatel peredel, kus kasvab neli või enam last. Samuti on projektiga võimalik liituda kõikidel asutustel ja ettevõtetel, kellele suurperede käekäik korda läheb. Esimesed Perekaardid väljastatakse veebruarikuus.

Perekaardi tutvustusvideot näeb SIIT!
Rohkem infot Perekaardi kohta leiab SIIT!

VAATA GALERIID!
Fotod: Andres Raudjalg