fbpx
Avaleht Seltskond Maarja ja Koit puudutavad jõulukuul ootusärevuses hingesid
Maarja ja Koit puudutavad jõulukuul ootusärevuses hingesid

Maarja ja Koit puudutavad jõulukuul ootusärevuses hingesid

Maarja-Liis Ilus
Maarja-Liis Ilus

Detsembris võtavad armastatud lauljad Maarja-Liis Ilus ja Koit Toome ette rännaku Eestimaa pühakodadesse ja kontserdisaalidesse, et puudutada meid kaunite lauludega ning üles äratada pühadetunne. Kahe suurepärase artisti ühine kontserttuur kannab ajahõngulist nimetust “Jõulupuudutus”.

Aasta pimedamal ajal on aega mõtiskleda selle üle, mis elus tähtsaim ja väärtuslikum. Jõuluootus on meis ikka äratanud armastuse, hoolivuse ning lootuse. Pole kahtlust, et kahe armastatud laulja ühiskontsert on sillaks, et see jõuluaegne, seletamatult helge tunne, puudutaks meist igaühe hinge ka tänavu.

Nii Maarja-Liis kui Koit on eestimaalaste südametes juba pikki aastaid. Maarja-Liis sai olla oma rahva saadik Eurovisioonil kahel korral: noore neiuna koos Eesti muusika Grand Old Man`i Ivo Linnaga võlus ta publikut sedavõrd, et “Kaelakee hääl” võitis 1996. aastal Euroopa suurimal laulukonkursil viienda koha. Suurepärasel 7. kohal oli ka aasta hiljem esitatud soololugu “Keelatud maa”.

Koit viis “Mere lapsed” Eurovisioonile Birminghamis 1998. aastal. Eelmisel hooajal laulis ta end aga rahva mällu saates “Su nägu kõlab tuttavalt”. Mäletate ju tema esituses laulu “Nessun Dorma” pimeda itaalia tenori Andrea Bocelli repertuaarist. Nagu on puudutanud Bocelli maailma, nii puudutas Koidu esitus žüriid, publikut ja televaatajaid – kõiki.

Nii Maarja-Liis kui Koit oskavad mängida hingekeeltel. Peale pikki aastaid esinevad nad taas koos, pakkudes publikule äratundmisrõõmu ning usku, et nende kahe hääled sulavad edaspidi sümfooniaks senisest sagedamini, sest:

Koit Toome
Koit Toome

„Puudutus nii hell, ka nukrail hetkedel,
vahel palju muuta võib see meid.
Ja selle puudutuse eest
annaks kõik ja rohkem veel
ja on tunda, meile kuulub vaid see…

Viisteist korda pakuvad Koit Toome, Maarja-Liis Ilus ja neid kitarril saatev Jorma Puusaag kauneid hetki ning võimalust tunnetada, et sellesse aega, milles täna viibime, jagub endist viisi armastust, ootust, lootust ja puudutusi.

Esinemiskava:

Jõulupuudutus

09.12 kell 19 Viimsi Püha Jaakobi kirik
10.12 kell 19 Valga Kultuurikeskus
11.12 kell 19 Võru Kultuurimaja Kannel
12.12 kell 19 Türi Kultuurikeskus
14.12 kell 19 Elva kirik
15.12 kell 19 Pärnu teater Endla
16.12 kell 19 Kuressaare Laurentiuse kirik
17.12 kell 19 Haapsalu Kultuurikeskus
18.12 kell 19 Tartu Pauluse kirik
20.12 kell 19 Viljandi Pauluse kirik
21.12 kell 16 Vihula Mõis
22.12 kell 19 Rakvere Kolmainukirik
23.12 kell 19 Jõhvi Mihkli kirik
27.12 kell 19 Tallinna Jaani kirik
28.12 kell 19 Rapla Maarja-Magdaleena kirik

Piletid on saadaval Piletimaailmast ja Piletilevist.
Info aadressil www.kontsertkorraldus.ee