1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Pühapäeval on vanavanemate päev!
Pühapäeval on vanavanemate päev!

Pühapäeval on vanavanemate päev!

Foto: Rahvakalender

Septembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse Eestis vanavanemate päeva. Selle nädala jooksul toimub üle Eesti mitmesuguseid üritusi ja sündmusi, kuhu koos vanavanematega minna. Samuti kogutakse vanavanemate tarkuseteri ning koogi, moosi ja muu maitsva toidu retsepte.

Vanavanemate päeval tasub vanaemasid ja vanaisasid tavapärasest enam tähelepanuga hellitada: valmistada ette lõunasöök värskes õhus, minna koos terviserajale, külastada ühiselt muuseumi, vaadata vanu fotosid ja teha uusi pilte.

Tänavu tähistatakse Vanavanemate päeva Tallinna Lennusadamas, Viimsi Rannarahva Muuseumis, Narva Kunstigaleriis, Eesti Põllumajandusmuuseumis ja mujalgi. Professorite Küla Selts Tallinnas korraldab vanavanemate auks väikese tänavapeo ning vanavanemate päeval saab mõnusalt aega veeta ka loomaaias, kus toimuvad tasuta ekskursioonid nii eesti kui ka vene keeles.

Täpsemalt on võimalik üritustega tutvuda EV95 kodulehel: https://www.eesti.ee/ev95/et/programm&month=9.

Samuti antakse Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aasta raames 95aastastele vanavanematele üle peaministri tänukiri koos käsitöö salliga.

Kindlasti tasub jooksvate sündmuste ja vanavanemate päevale pühendatud Facebooki mängudega tutvuda Rahvakalendri Facebook´i lehel: https://www.facebook.com/#!/evrahvakalender, kus tänasest algas „Tarkusetera mäng“, mille eesmärk on teistega jagada vanavanemate õpetussõnu ja tarkuseteri.

Loosi lähevad näiteks SEB Tallinna Maratoni pääsmed, rikkalik söögikord restoranis „Vanaema juures“, pääsmed Rahvusooper Estoniasse.

Vanavanemate päev lisati riiklike tähtpäevade nimekirja veebruaris 2010.

Lisaks peetakse vanavanemate päeva ka mujal maailmas rahvuspühana, näiteks USA-s, Kanadas, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas, Inglismaal.

Teeme üheskoos vanavanematele päeva meeldejäävaks!

Head Uudised GoodNews