1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Rachel Pringle Urb: on vaja palju julgust, et olla see, kes sa oled
VIDEO I Rachel Pringle Urb: on vaja palju julgust, et olla see, kes sa oled

VIDEO I Rachel Pringle Urb: on vaja palju julgust, et olla see, kes sa oled

Rachel Pringle Urb on Ameerika näitleja, kirjanik, modell ja coach. Rachel usub, et püsivate muutuste loomine maailmas tuleb eelkõige püsiva muutuse loomisest inimeses endas. „Kui armastame iseennast, mõjutab meie energeetiline jälg kõike, millega kokku puutume,“ sõnab ta. Rachel peab oma missiooniks juhatada inimesed nende sügavama eesmärgi juurde, mis annab võimaluse elada oma unistuste elu.

Kui armastame iseennast, mõjutab meie energeetiline jälg kõike, millega kokku puutume.

Tiit Trofimov ja Rachel Pringle Urb. Foto: Virko Veskoja

See, kes ma olen täna, erineb sellest, kes olin kuu aega tagasi

Rachel peab väga oluliseks asjaolu, et naised aktsepteeriksid oma keha sellisena nagu see on. Ta arvab, et kõik inimesed on jumaliku teemandi tahud ja mõeldud olema need, kes nad tegelikult on. Kui püüame olla keegi teine või proovime mahtuda mingisugusesse kasti, siis ei anna me tegelikult oma ainulaadsele väljendusele võimalust, et meid oleks näha. „Ja kui me seda lõpuks teeme, on see vabastamisakt. See aga nõuab julgust, sest ühiskond ütleb meile, et peate olema nii ja tegema naa, sa ei tohi olla selline, peaksid tegema seda jne. Seega on vaja palju julgust, et olla see, kes sa oled ja kohaneda oma hingega. On vaja uudishimu ja pidevat avastamist, sest see, kes ma täna olen, erineb sellest, kes ma olin kuu aega tagasi. Ja kas me oleme valmis muutuma pidevalt ikka ja jälle, arenema, laienema, olema nagu teadvus, alati voolav,“ lausub ta.

Tiit Trofimov ja Rachel Pringle Urb. Foto: Virko Veskoja

Rachel konsulteerib ka paljude paaridega ning koos abikaasa Johann Urbiga õpetavad nad, kuidas tulla iseendaga paremasse ühendusse. Ta sõnab, et paljudel paaridel on peamised küsimused ja murekohad üsna sarnased. Kui inimesed uude suhtesse astuvad, on alguses kõik põnev, aga see uus on vaid teatud aja. „Midagi, mida ma sageli näen, on see, et ärge laske oma lähedusel takistada teid intiimsusest. Kui teile meeldib keegi ja talle meeldid sina, siis oleme väga elevil, sest meeldime üksteisele, aga selle käigus kaotame tõe, sest me ei taha seda untsu ajada ega tekitada draamat. Ja tõesti… On vaja enese täielikku väljendamist ja õppida kuidas seda teadlikult teha. Ehk kuidas väljendada ennast süüdistamata, häbi või süütundeta, võttes vastutuse oma vaatenurkade eest,“ sõnab ta ja lisab, et kõik saab alati suhtlemisest ja tundest, et sa ei tohi ennast väljendada. Sedasi aga muututakse aja jooksul aina kinnisemaks. „Kui me pidevalt tõtt räägime, on see üks vabastavamaid ja virgutavamaid tundeid. See elavus, mida otsime, võib tulla välja ka pikaealistes ja jätkusuutlikes suhetes kui väljendame ja vabastame endid tõega,“ räägib ta.

Kui me pidevalt tõtt räägime, on see üks vabastavamaid ja virgutavamaid tundeid.

Keegi meist pole ühiskonna standardite järgi täiuslik

Rachel sõnab, et inimestel on aga üksteisega kohtudes raskusi esimesest hetkest alates enesele truuks jääda, sest ühiskond surub meile peale midagi muud. „Tagasi tulles meie ühiskonna juurde siis… Mida on ehk mitte seksikaks peetud ja mida ümber kujundame, on see, et mida tegelikult tahame, on haavatavus ja tõde. Kui saame ennast väljendada, teadliku suhtlemise ja vastutustundega, on see lõputult põnev, kuid me kardame paljastada, kes me tegelikult oleme. Sest kui me seda teeme, võib-olla me ei meeldigi teistele. Kuid tõeline teadlikkus on see, et me kõik paraneme. Keegi meist pole ühiskonna standardite järgi täiuslik. Nii et kui tegelikult alustaksime algusest, siis see on see, kes ma olen, ja see on see, kelleks me soovime saada. Sellisel juhul saame tegelikult koos kasvada ja see on tõesti huvitav ja hämmastav teekond,“ lausub ta.

Tiit Trofimov ja Rachel Pringle Urb. Foto: Virko Veskoja

Tänapäeval kui paljud paarid aga lahku lähevad, siis kui oluliseks peab Rachel kohalolu, oma tunnete teadlikku avastamist ja jäämist armastusse? „Ma arvan, et see on raske, sest see venitab meid. Teiselt poolt suurendab see meie võimet armastust hoida. Usun, et see on hea asi. Ma arvan, et meie kõigi jaoks on väga oluline õppida suhtlema, sest see, mis meid tegelikult takistab, on see, et me ei tea, kuidas end täielikult väljendada. Minu arvates on see kõige keerulisem, et kui me ei tunne end nähtuna, vastu võetuna, kuulatuna või armastatuna. Ja tihtipeale on inimestel ettekujutus sellest, milline suhe peaks välja nägema. Kui minnakse kellegi teise juurde, on põhjuseks see, et tahetakse tunda, olla nähtud, vastu võetud või kuulatud,“ sõnab ta.

Rachel jagab kolme nõuannet paaridele püsimaks ühenduses ja armastatuna:

  • Leida oma vaimne praktika. Leia iga päev midagi, mida saad ühendada oma hinge ja südamega ning jumalikkusega.
  • Õppida andestama ja vabandama, sest me kõik teeme vigu. Viha pidamine on lihtsalt ühenduse katkemine.
  • Najatu armastusele. Lihtne on valule najatuda, aga õpi najatuma armastusele.

  • 4. septembril toimub Adila heaolu- ja puhkekeskuses inspireeriv päev koos Johann Urbi, tema abikaasa Rachel Pringle Urbi ja enesearenguterapeut Tiit Trofimoviga. Kolmik räägib sellest, kuidas iseendaga paremasse ühendusse tulla ja millest alustada. Rohkem infot leiad sündmuse kohta Facebooki lehelt.
Head Uudised GoodNews