1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Küberolümpia 2015 võitis Jaanus Kääp IT Kolledžist
Küberolümpia 2015 võitis Jaanus Kääp IT Kolledžist

Küberolümpia 2015 võitis Jaanus Kääp IT Kolledžist

IMG_0674Kaitseministeeriumi, Eesti Infotehnoloogia Kolledži ja küberturbe ettevõte Vequrity OÜ korraldatud Küberolümpia 2015 võitis Jaanus Kääp, kes õpib Infotehnoloogia Kolledžis IT süsteemide arenduse erialal.

Teise koha saavutas Henri Ots IT Kolledžist, kolmandale kohale tuli Andres Elliku TTÜ-st. Neljandale ja viiendale kohale tulid vastavalt Karl-Martin Karlson ja Urmo Lihten.

Küberolümpia peaauhinna, Blackhat Europe külastuse Amsterdami, andis võitjale üle kaitseminister Sven Mikser.

IMG_0552„Kaitseministeeriumi jaoks oli tegemist olulise võistlusega, see üritus on ühes reas Eestis peetud NATO küberkaitseõppustega Cyber Coalition ja Locked Sheilds,“ ütles kaitseminister Sven Mikser auhinda üle andes. „ Mul on hea meel, et võistluse ja võistlejate tase oli väga kõrge ning ma loodan, et Küberolümpiast saab juba mõne aasta pärast rahvusvaheline võistlus.“

Küberolümpia ühe korraldaja, Vequrity OÜ juhi Taavi Musta sõnul tagas ürituse korraldamine koostöös riigiasutuse, kõrgkooli ja eraettevõttega paindlikkuse ja kõrge taseme. „On heameel tõdeda, et osalejad olid kõik väga tublid. Küberolümpia näitas, et küberkaitse valdkonda on palju nutikaid noori peale tulemas,“ ütles Must.

IMG_0611Küberolümpia 2015 võistluse peakohtunik TTÜ dotsent Rain Ottis ütles, et võistlus oli tasavägine, võistlejate tase oli ühtlaselt kõrge ning võistluse läbiviimisel suuremaid tehnilisi viperusi ei esinenud.

Võistluse lõpetas 21 tudengit Eesti Infotehnoloogia Kolledžist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, Tallinna Polütehnikumist ja Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor.

VÕISTLUSE TULEMUSED:

1. koht (Jaanus Kääp, Eesti Infotehnoloogia Kolledž, IT süsteemide arendus)
2. koht (Henri Ots, Eesti Infotehnoloogia Kolledž, IT süsteemide administreerimine)
3. koht (Andres Elliku, Tallinna Tehnikülikool, küberkaitse õppekava), Eesti Infotehnoloogia Kolledži vilistlane
4. koht (Karl-Martin Karlson, Eesti Infotehnoloogia Kolledž, IT süsteemide administreerimine)
5. koht (Urmo Lihten, Tallinna Tehnikaülikool, küberkaitse õppekava), Eesti Infotehnoloogia Kolledži vilistlane

Küberolümpia on individuaalne küberkaitsevõistlus, mille raames panid tudengid 8 tunni jooksul proovile oma tehnilised teadmised ja praktilised oskused arvutisüsteemide kaitsmisel. Küberolümpia eesmärk on suurendada küberkaitse oskuseid ja teadmisi tudengite hulgas ning suurendada huvi valdkonna vastu.

Esimese Küberolümpia korraldasid kaitseministeerium, Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Vequrity OÜ. Toetasid ByteLife Solutions OÜ, Cisco Systems Estonia OÜ, Guardtime AS, HITSA ja Tallinna Tehnikaülikool.

Head Uudised GoodNews