1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Õiguskomisjon tahab taastada politseinike ja kaitseväelaste masueelse pensioni
Õiguskomisjon tahab taastada politseinike ja kaitseväelaste masueelse pensioni

Õiguskomisjon tahab taastada politseinike ja kaitseväelaste masueelse pensioni

Riigikogu õiguskomisjon saatis teisele lugemisele eelnõu, mille eesmärk on tagada pensionile läinud politseiametnike ja kaitseväelaste võrdne kohtlemine pensioniskeemides.

„See eelnõu on kantud eelkõige õiglustundest nende inimeste vastu, kes pidid omal ajal keerulistes oludes Eesti riiki taas üles ehitama,“ ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Komisjoni liikme Raivo Aegi sõnul on loogiline, et majandussurutise tõttu kannatanud isikute pensione tõstetakse. „2009. aastal vähendati politseinike ja kaitseväelaste palkasid 8 protsenti ja seetõttu saavad nad praegu ootuspärasest madalamat pensioni.“

Komisjoni istungil eelnõu algatajate esindajana osalenud Johannes Kert rõhutas samuti, et eesmärk on seada jalule erruläinud kaitseväelaste ja piirivalvurite õiglus. Ta selgitas, et eelnõu puudutab enne 2013. aasta aprilli pensionile läinud kaitseväelasi ja enne 2010. aasta jaanuari pensionile läinud politseiametnikke.

Algatajate sõnul puudutab eelnõu hinnanguliselt umbes 1400 politsei- ja piirivalveameti pensionäri ning ligi 660 kaitseväepensionäri.

Eelnõu teine lugemine on kavandatud 31. jaanuari istungile.

Head Uudised GoodNews