1. Avaleht
  2. Loomad
  3. Vahva ettevõtmine! Fazer kingib loomaaia šimpansidele aastase šokolaadivaru
Vahva ettevõtmine! Fazer kingib loomaaia šimpansidele aastase šokolaadivaru

Vahva ettevõtmine! Fazer kingib loomaaia šimpansidele aastase šokolaadivaru

chimpanzee-830524_1280Fazer korraldab heategevusliku aktsiooni, mille tulemusena kingib Tallinna Loomaaia šimpansidele aastase varu tumedat šokolaadi, mis on valmistatud 100% vastutustundlikult toodetud kakaost.

„Toetasime ka möödunud aastal Fazer 125. juubeliaasta puhul Tallinna Loomaaia maiasmokkadest šimpanseid maiustustega ning soovime seda lõbusat traditsiooni jätkata. Kui mullu toimus Osta.ee keskkonnas Karl Fazer 125. juubelimündi heategevuslik oksjoni, siis tänavu kutsume aktsioonis osalema ja magusalaadungi suuruse üle otsustama oma sõpru Facebookis,“ rääkis Aasma.

Mängu järel kingib Fazer Tallinna Loomaaia kolmele šimpansile, Pinole, Quincyle ja Bettyle tumedat šokolaadi, marmelaadi, kummikomme ja muid ahvidele sobivaid maiustusi.

Tallinna Loomaaia II zoo-osakonna juhataja Jelena Semjonova sõnul maitseb kakao šimpansidele nii piimajoogina kui ka puhtal kujul väga. „Nagu inimesed, nii ei tohi ka šimpansid magusaga liialdada, aga 20 grammi šokolaadi nädalas valmistab neile palju rõõmu. Pidustuste puhul kostitame neid lisaks ka batoonide ja marmelaadiga,“ rääkis Semjonova.

Šimpansidele kingitav šokolaad on valmistatud kakaost, mis kasvab vastutustundlikkuse põhimõtteid järgivates farmides. Fazer on üle 20 aasta tegutsenud selle nimel, et ettevõtte tarneahel oleks täielikult läbipaistev ning et šokolaaditootmine toetaks kakaofarme ümbritsevat keskkonda ja seal elavaid kogukondi, mitte ei ekspluateeriks neid. Alates 2017. aastast on kogu Fazeri tehastes kasutatav kakao vastutustundlikult toodetud nii Fazeri otseprogrammides osalevates väikestes perefarmides kui ka UTZ, Rainforest Alliance ja Fairtrade Cocoa Program sertifikaadiga farmides.

Fazer Grupp on pereettevõte, millele pandi alus 1891. aastal, kui Karl Fazer avas oma esimese kohviku Helsinkis. Täna on grupi tooteportfellis maiustused, pagari- ja kondiitritooted, valmistoidud. Fazeri tooteid eksporditakse enam kui 40 riiki ja ettevõtte esindused asuvad kaheksas riigis. Ettevõtte kaubamärkidest on Eestis tuntumad Karl Fazer, Geisha, Kodusai, Fazeri Must leib, Fazer Finest, Dumle, Tutti Frutti, Marianne ja Fazer Desserts.

Head Uudised GoodNews

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga