fbpx
Avaleht Eesti elu Viljandi kutsub pidutsema koos Euroopa hansalinnadega
Viljandi kutsub pidutsema koos Euroopa hansalinnadega

Viljandi kutsub pidutsema koos Euroopa hansalinnadega

Foto: Viljandi Linnavalitsus
Foto: Viljandi Linnavalitsus

Eestimaa kultuurisuvi saab vägeva avalöögi 4.-7. juunil, kui Viljandis toimuvad 35. Rahvusvahelised Hansapäevad, mis toovad kokku ligi 80 hansalinna ning kümneid tuhandeid külastajaid.

Rahvusvaheliste hansapäevade südameks saab suurejooneline hansaturg, kus kohale saabunud linnad tutvustavad oma piirkonna kombeid ja traditsioone. Hansalinnasid tuleb Viljandisse Saksamaalt, Venemaalt, Hollandist, Belgiast, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Poolast, Leedust, Lätist, Soomest, Rootsist ja Norrast, samuti Eesti hansalinnad Tallinn, Tartu, Narva ja Pärnu – kokku üle tuhande delegaadi ja esineja.

Kesklinnas hakkab paiknema ka suur keskajahõnguline käsitöölaat, kus kaupu on võimalik osta otse meistritelt.

Hansapäevade kultuuriprogramm koondub neljale suurele lavale. Pealaval Viljandi uuel lauluväljakul toimuvad ava- ja lõputseremoonia, suur galakontsert ning Viljandimaa laulu ja tantsupidu. Kaevumäe lava täidab esinejatega Eesti Pärimusmuusika Keskus, kes toob rahva ette kodu- ja välismaiste pärimusmuusikute koorekihi.

Raekoja pargis asuvale meeleolulavale toovad esinejad Viljandi Vanamuusika Festival, Viljandi Kitarrifestival ning Jazzkaareke. Meeleolulava on ümbritsetud suure hulga kohvikutega, kus istudes on võimalik laval toimuvat mugavalt nautida.

Vabaduse platsil asuva Hansalava sisustavad aga Viljandisse külla saabunud hansalinnade kultuurigrupid. Võimalik on kuulda eri maade ja linnade muusikat.

Lisaks on mitmel pool linnas väiksemaid lavasid, kus võib näha spontaanseid esinemisi nii kodu- kui välismaistelt artistidelt.

Kõik see ja palju muud ootab kultuurisuve avamisel 4.-7. juunil 35. Rahvusvahelistel Hansapäevadel Viljandis.

Lisainfo ja programm: hansa.viljandi.ee