1. Avaleht
  2. GoodNews katsetab
  3. LAPSEGA KOOS TRENNI – MIKS MITTE? Mida annab lapsega suveperioodil koos trennis käimine?
LAPSEGA KOOS TRENNI – MIKS MITTE? Mida annab lapsega suveperioodil koos trennis käimine?

LAPSEGA KOOS TRENNI – MIKS MITTE? Mida annab lapsega suveperioodil koos trennis käimine?

TrennisKäisime Tai poksi trennis poja ja õelapsega. Miks käia koos lastega trennis?

Esiteks soovitas lapse kehalise kasvatuse õpetaja, et võiks pojaga koos sporti teha. Teiseks mulle meeldib, kui lapsed saavad proovida erinevaid tegevusi, et hilisemas elus oleksid kogemused varnast võtta ja valikute tegemine selle põhjal lihtsam.

Oleme ka varem pojaga mõned korrad trennis koos käinud. On loomulikult päris teistmoodi, et ema ja poeg koos poksitrenni teevad. Emad võiksid ju ikkagi kududa ja pojad jalgpalli mängida. Meie perekond on aga alati veidi teistmoodi olnud ja seega meile pealtnäha kummalised ühised tegevused ei tundugi nii kummalised. Õe laps Tatiana pole varem aga poksitrenni sattunud.

Ärkasime trenni tõttu suvegraafiku kohta vara, sõime hommikust, panime trenniriided selga ja seadsime endid minekule. Treeneriks oli Taist pärist professionaal Mosa Chatchawan, kes annab trenne Tallinna Taipoksi Klubi ruumides Sparta spordiklubis. Saalis oli ka poksiring, kuhu meid kolmekesi pärast soojendust saadeti – igaüks omaette nurka ja lööke harjutama.

Peagi läks trenn laste jaoks huvitavaks – laste suur lemmik Mosa muudab raske trenni lastele huvitavaks läbi nalja. Kõik tema õpetlikud kommentaarid olid öeldud naljatades, kuid samas selge kindlusega, et korraldused saaksid täidetud. Vahel viskas treener end meie kolme lööke vastu võttes justkui kõvasti pihta saanuna külili – oi kui tugevad me oleme! Esimest korda trennis olnud Tatiana ütles pärast tunnist treeningut, et tema teeks trenni veel kolm tundi. Muuseas teatas ta, et kui ta koju tagasi läheb, ütleb emale, et tahab poksitrenni minna! Mida tema ema küll sellest arvab? Eks näis …

Poeg kiitis rasket trenni, koju jõudes maitses lõuna kõigile paremini kui varasematel trennivabadel päevadel ning üheskoos tuli rõõmus “jah” ka neljapäevase trenni osas.

Mida annab lapsega suveperioodil koos trennis käimine?

  • Õpitakse üheskoos midagi uut.
  • Tekib ühine tegevus, mida teha ning teema, millest rääkida.
  • Tekib regulaarne ühine koos veedetud aeg, mille raames kehad saavad sarnase koormuse.
  • Kõigi söögiisu tõuseb ning lõunalauast ei puudu keegi (ja ei tule mõttessegi puududa).
  • Treeneri ees on kõik võrdsed, seega lapsel kaob tunniks tunne, et alati on vanemad targemad, tugevamad või mingil muul viisil paremad.
  • Lapsevanem saab olla trenni tehes eeskujuks, mille läbi saab laps õppida, et allaandmine pole lahendus. Lahendus on üha uuesti ja uuesti tegemine, seni kui tegevus välja tuleb ja salgeks saab.
  • Ja pärast trenni on lapsed nii väsinud, et jääb küllalt aega enesele, et teha ära just need asjad, mis suvel lastega kodus olles võivad tegemata jääda, sest vaja on lastele tegevusi otsida.

Loomulikult võib siinkohal nimekirja jätkata ja lõppude lõpuks võib sedasi alata suure sportlase karjäärgi, kuid tänase kirjutise idee on perekonna, vanemate ja laste liitmine läbi sportliku tegevuse ning suveperiood on selleks ideaalne aeg. Muidugi võib ühiseks sportlikuks tegevuseks olla ükskõik, milline spordiala. Nii et lapsega koos trenni! Miks mitte?

Ilusat sportlikku suve!

Monika Kuzmina

Head Uudised GoodNews