fbpx
Avaleht GoodNews raadios KUULA KORDUST! FINEST FM JA GOODNEWS! Heade uudiste saade keskendub seinal roomavale värviprinterile
KUULA KORDUST! FINEST FM JA GOODNEWS! Heade uudiste saade keskendub seinal roomavale värviprinterile

KUULA KORDUST! FINEST FM JA GOODNEWS! Heade uudiste saade keskendub seinal roomavale värviprinterile

Monika Kuzmina ja Ivo Jäger
Monika Kuzmina ja Ivo Jäger

Nüüd igal tööpäeval Soome eestikeelses raadiojaamas Finest FM kuuldav heade uudiste saatelõik, mis läheb eetrisse Ivo Jägeri juhtimisel koostöös portaaliga GoodNews, keskendub teises saates uudisele, et SprayPrinteri meeskond kandis eelmisel nädalal oma innovaatilist tehnoloogiat kasutades Tartus Narva maanteel asuva kommuunikeskuse Spark ühele seinale ülisuure Albert Einsteini portree, kusjuures teose seinale kandmiseks kulus 5 tundi ja 1,6 liitrit värvi.

Hiidmaali tarbeks ehitas SprayPrinteri looja Mihkel Joala spetsiaalse seinaprinteri, mis liigub mööda seina automaatselt, abiks on vastava äpiga mobiiltelefon. Nii saab joonistada ka kodustes tingimustes, ilma eelnevate teadmiste ja oskusteta.

Portaali GoodNews esindav saatejuht Monika Kuzmina vahendab tuntud kunstniku Martin Saare arvamust, et joonistamise saab selgeks õppida praktiliselt igaüks, SprayPrinter aga teeb selle Monika hinnangul tehniliselt ülilihtsaks.

Kuula saate kordust!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga